Secretar(a) -Contabil(a)

EOSeuropa

Job expirat

RESPONSABILITATI

EOSeuropa cauta pentru unul din clientii sai un/o secretar(a)-contabil(a) cu urmatoarele responsabilitati:

- selecteaza, difuzeaza si claseaza documentatie,
- organizeaza sedintele desfasurate in firma (formularistica, arhivarea proceselor-verbale),
- concepe tipurile de rapoarte zilnice pentru conducerea firmei,
- intocmeste corespondenta comerciala (de afaceri) cu partenerii interni si externi,
- rapoarte privind incasarile zilnice,
- inregistrare facturi furnizori interni si externi,
- depunere documente contabile la autoritatile locale,
- intocmire balante,
- gestionare carti de munca pentru angajati si mentinerea relatiei cu autoritatile locale in acest sens.

CERINTE

- studii superioare economice,
- experienta in domeniu (minim un an)
- cunoasterea legislatiei in domeniul contabilitate/fiscalitate,
- cunostinte contabilitate,
- cunostinte operare PC (procesare text, calcul tabelar, grafica, baza de date, internet, mail),
- cunoasterea limbii franceze la nivel avansat,
- personalitate deschisa si prietenoasa, sociabila, extroverta,
- capacitate de adaptare la conditiile sociale si la sarcini de lucru schimbatoare.

BENEFICII OFERITE

- mediu de lucru profesionist,
- retributie motivanta,
- bonusuri.

EOSeuropa este o firma cu capital mixt italiano-roman, acreditata ISO 9001:2001, specializata in domeniul consultantei organizationale, ce include si domeniul resurselor umane. Firma activeaza atat in Romania cat si in Italia, oferind consultanta organizationala pentru un spectru larg de companii, recrutari si training de personal pentru pozitii de middle-, respectiv top-management si pentru forta de munca cu un inalt grad de specializare.

Sediul central al EOSeuropa se afla in Roma, cu filiale in Cuneo, in Italia, si Timisoara, in Romania. In curand va fi deschisa o filiala si in Bucuresti