Scoala IT_Curs C Embedded

Step Up Professional HR Services

Job expirat

RESPONSABILITATI

Step Up in parteneriat cu firma Huf Romania si Training Masters organizeaza proiectul Scoala IT. In cadrul acestui proiect Step Up va face recrutarea participantilor, Huf Romania ii va angaja, iar Training Masters va asigura instruirea lor.

Cum a aparut ideea unei Scoli de IT:

Specialistii IT sunt la mare cautare pe piata fortei de munca. Exista foarte multe joburi in domeniul IT si sunt putini specialisti fata de cererea de pe piata. Avantajele pe care le au programatorii pot fi unele cu adevarat importante, dar si cerintele angajatorilor sunt pe masura.

Obiectivul propus:

Propunem un program proactiv de formare ce vizeaza ridicarea nivelului de cunostinte teoretice si practice in domeniul programarii, vizand persoanele care au studii de IT sau un anumit background tehnic.

Tehnologia vizata este: C embedded
Compania angajatoare: Huf Romania
Locuri disponibile: 6
Data start: 9 septembrie 2013

CERINTE

Cui ne adresam?

- Persoanelor care vor să urmeze o formare in domeniul IT;
- Absolventilor cu pregatire tehnica in: Automatica si Calculatoare, Electronica, Telecomunicatii, Mecatronica, Informatica, Matematica-Informatica, Fizica;
- Persoanelor automotivate si interesate de dezvoltarea continua a cunostintelor.

Etapele programului:

1. Alcătuirea grupei de curs. Selecția participanților la curs se va face in funcție de motivația si cunostintele acestora precum și potrivirea cu mediul de lucru din cadrul huf Romania.

2. Scoala IT cuprinde:
- primele 2 saptamani - training sustinut de Training Masters
- urmatoarele 4-5 saptamani dezvoltarea unui proiect in cadrul companiei Huf Romania;
- evaluarea proiectului;
- decizia de angajare pe perioada nedeterminata.

BENEFICII OFERITE

Vei beneficia de:
- Contract de munca pe perioada programului Scoala IT la compania Huf Romania
- Posibilitatea de prelungire a contractului de munca dupa cele 2 luni
- Informatiile obtinute la curs le vei putea aplica imediat pe proiecte din cadrul companiei Huf Romania
- Lucrul intr-un mediu multinational.

“ Fiecare clipa de cautare este o clipa de regasire” ( Paulo Coelho)

Sunteti in cautarea unui loc de munca? Simplificati-va acest proces de cautare, apeland la noi. Step Up va pune la dispozitie specialisti in domeniul Resurselor Umane care va vor oferi suport in dezvoltarea carierei dvs.

Va asteptam pentru a parcuge impreuna drumul spre atingerea obiectivelor dvs profesionale.

A. Saguna, nr 3, bl U5, cam 6

Tel: +40356 458 588
E-mail: office@hr-step-up.ro