SAP Data Management

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- crearea de routing-uri noi in SAP
- mentinerea routing-urilor existente in SAP
- asigurarea transmiterii si corectitudinii informatiei dintre situatia reala in productie si sistemul SAP
- organizeaza si supervizeaza controlul si desfasurarea unui Engineering Change
- documenteaza Engineering Change-uri realizate in sistemul Lotus Notes
- este persoana de contact pentru clienti interni
- participa la audituri interne sau externe, pe partea de proces
- organizeaza sedinte de informare periodice privind situatia informatiilor din sistem si situatia expusa in productie
- participa la intalnirile / fazele de proiect necesare pentru a defini informatiile necesare in SAP
- creeaza si intretine fisiere de capacitate

Asigura corectitudinea si disponibilitatea informatiilor in sistemul SAP (timpi productie, legaturi activitati) conform cu situatia reala expusa in productie. Organizeaza si supervizeaza controlul si desfasurarea unui Engineering Change, care va fi documentat.

CERINTE

- studii superioare tehnice
- experienta pe o pozitie similara (avantaj)
- experienta in domeniul productiei (avantaj)
- cunostinte teoretice a proceselor tehnologice
- cunostinte MS Project , MS Office
- cunostinte operare PC, Lotus Notes, SAP R3
- foarte bune cunostinte de engleza si/sau germana
- capacitate de lucru in echipa – comunicare & medierea conflictelor

BENEFICII OFERITE

- salariu fix
- bonusuri lunare si anuale
- bonuri de masa
- servicii medicale
- transport asigurat