Responsabil Protectia Muncii

ContiTech Romania SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Verificarea respectarii cerintelor legale de sanatate si securitate in munca in cadrul companiei;

- Efectuarea controalelor interne;

- Prevenirea si investigarea incidentelor si accidentelor de munca;

- Evaluarea riscurilor si prevenirea bolilor profesionale;

- Instruirea personalului cu privire la prevederile legale ale protectiei muncii si protectiei mediului;

- Elaborarea procedurilor, instructiunilor de lucru specifice;

- Evidenta si gestiunea echipamentelor de lucru si de protectie;

- Pregatirea pentru controalele efectuate de catre autoritati.

CERINTE

- Absolvent de studii superioare tehnice;

- Atestat care sa dovedeasca autorizarea in domeniul protectiei muncii;

- Experienta de minim de 2 ani in domeniu;

- Cunostinte de legislatia muncii, protectia muncii;

- Cunostinte despre sistemele calitatii (ISO 9001, TS 16949, ISO 14001) - constituie un avantaj;

- Cunostinte de limba engleza - nivel mediu ; germana ¿ constiutie un avantaj;

- Abilitati de operare PC: MS Office.

BENEFICII OFERITE

- instruire profesionala;

- posibilitatea de a lucra intr-o companie multinationala orientata spre performanta si dezvoltare profesionala continua;

- corelarea pachetului de beneficii cu performanta profesionala.

Continental Corporation is one of the world¿s leading suppliers to the automotive industry. It is our goal to make the individual mobility safer and more comfortable.
The ContiTech Division is a specialist in rubber and plastic technology. With high-tech products and systems for car manufacturers and other key industries, ContiTech is a successful development partner and original equipment manufacturer for companies throughout the world.