Responsabil Programare Lansare Productie

TRENKWALDER

Job expirat

RESPONSABILITATI

Intocmeste fisele tehnologice pentru produsele ce urmeaza a fi lansate in fabricatie
Creeaza comenzile de productie in SAP
Planifica si monitorizeaza gradul de incarcare cu comenzi a sectoarelor de activitate din productie
Urmareste executia produselor pe fluxul de productie, pe utilaje si ia masuri in vederea respectarii termenelor de executie
Stabileste impreuna cu seful sectiei de productie pe baza fisei tehnologice si a proiectelor masuri in vederea optimizarii executiei produselor pe locuri de munca si utilaje
Intocmeste listele de materiale catre serviciul aprovizionare pentru comenzile lansate in productie
Intocmeste comenzile de executie pe sector pentru fiecare loc de munca
Impreuna cu sef serviciu fabricatie urmareste respectarea termenelor de predare la depozit si propune serviciului logistica termene replanificate

CERINTE

Studii superioare tehnice (Politehnica sau Prelucrarea Lemnului)
Experienta in domeniul planificarii industriale minim 1 an
Cunostiinte operare PC ( Excel, Word )
Cunostinte privind utilizarea programului SAP (modulul de planificare a productiei) - avantaj
Utilizarea de programe specifice de planificare constituie avantaj
Cunostiinte limba engleza
Abilitati de comunicare, motivare, spirit de echipa
Aptitudini de organizare, coordonare, autonomie

BENEFICII OFERITE

Salar atractiv
Bonuri de masa
Compensarea orelor suplimentare
Bonusuri pentru anumite proiecte
Decontare transport
Telefon mobil

Trenkwalder este o companie specializata in servicii de resurse umane. Serviciile noastre: recrutare, angajare temporara, cercetari de piata, salarizare si administrare de personal,training, teambuilding.

Trenkwalder este una dintre cele mai mari companii de recrutare, selecţie şi plasare de personal din România, având 9 filiale în Sibiu, Bucureşti, Piteşti, Oradea, Timişoara, Cluj, Iaşi, Arad, Braşov cu 99 de consultanţi şi venituri consolidate de 22 de milioane de euro în 2011 (Trenkwalder şi Trenkwalder Services). Trenkwalder este membră a Asociaţiei Române a Agenţilor de Muncă Temporară (ARAMT).