RESPONSABIL MANAGEMENTUL CALITATII

RESURS CONSULT

Job expirat

RESPONSABILITATI

A. Coordoneaza realizarea unui sistem al calitatii
a) Se informeaza in legatura cu activitatile desfasurate in organizatie care pot influenta calitatea produselor si proceselor
b) Coordoneaza elaborarea documentatiei sistemului calitatii
 intocmeste / verifica documentatia sistemului calitatii
 trimite in ancheta si avizeaza documentatia sistemului calitatii
 coordoneaza difuzarea si tinerea sub control a documentatiei sistemului calitatii
 intocmeste grafice de urmarire a elaborarii documentatiei sistemului calitatii
c) Participa la sedintele de analiza a stadiului elaborarii si implementarii sistemului calitatii
d) Participa la analiza efectuata de management cu privire la evaluarea eficacitatii Sistemului Calitatii
e) Participa la elaborarea politicii in domeniul calitatii

B. Verifica conformitatea si eficacitatea sistemului calitatii
a) Coordoneaza activitatea de audit intern
b) Planifica auditurile interne
 intocmeste “Graficul anual de audituri interne”
c) Coordoneaza auditurile interne
 alege echipa de audit intern
d) Organizeaza periodic (la 6 luni sau de cate ori este nevoie) analize ale rapoartelor de audit cu managementul organizatiei
 intocmeste periodic un raport privind sistemul calitatii si-l prezinta directorului general
C. Coordoneaza activitatea echipei de calitate
a) Organizeaza si verifica activitatea membrilor echipei de calitate, reprezentanti cu calitatea in organizatie
b) Planifica si conduce periodic sedinte ale echipei de calitate
c) Gestioneaza bugetul echipei de calitate
d) Asigura instruirea membrilor echipei de calitate ?n domeniul calitatii
e) Implementeaza si mentine un sistem de ?mbunatatire a activitatilor in organizatie prin promovarea si recompensarea initiativelor angajatilor
 premiaza periodic angajatii cei mai activi ?n activitatea de imbunatatire in domeniul calitatii
 urmareste evaluarea solutiilor implementate si raporteaza periodic aceasta evaluare directorului general

D. Coordoneaza activitatea de identificare si raportare a neconformitatilor
a) Conduce activitatea de colectare, pastrare si arhivare a rapoartelor de neconformitate si analizeaza toate neconformitatile raportate
b) Organizeaza audituri interne neprogramate daca situatia o impune
c) Participa la sedintele operative periodice si informeaza asupra neconformitatilor identificate / raportate
 inainteaza rapoarte periodice, in vederea analizei, Directorului General cu privire la asigurarea calitatii in organizatie
d) Urmareste implementarea actiunilor corective

E. Colaboreaza la elaborarea de masuri corective si preventive in vederea asigurarii calitatii

CERINTE

- absolvent al unei facultatii in domeniul ingineriei, economic sau management
- constituie avantaj absolvirea unui curs de calificare ca Auditor in Domeniul Calitatii
- experienta in domeniu
- cunostinte avansate de operare PC

BENEFICII OFERITE

salar fix
dezvoltare profesionala
mediu stabil de lucru pe termen lung

RESURS CONSULT - firma ACREDITATA de recrutare si selectie de personal (www.resursconsult.ro, tel. 0727 843 987, mail: recrutare@resursconsult.ro) recruteaza RESPONSABIL CU MANAGEMENTUL CALITATII pentru un client al sau din Timisoara.

ESTE OBLIGATORIE PRECIZAREA POSTULUI PENTRU CARE CANDIDATI - responsabil managementul calitatii - mai ales pentru Cv-urile transmise pe emailul firmei, deoarece firma scoate la concurs diverse posturi din mai multe domenii de activitate. Va dorim succes!