Responsabil cu Sistemul de Management al calitatii

ContiTech Romania SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Raspunde de dezvoltarea, implementarea si mentinerea sistemelor de management al calitatii conform DIN EN ISO 9001:2000 , VDA 6.1, ISO-TS 16949 si ISO 14001
- Planifica si realizeaza auditurile interne de proces, de sistem si de produs
- Este reprezentantul companiei la auditurile externe de sistem
- Initiaza si urmareste actiunile corective in urma constatarii punctelor slabe sau neconformitatilor de sistem
- Creaza programe de promovare a calitatii si supervizeaza aplicarea acestora

CERINTE

- Absolvent de studii superioare
- Foarte bun cunoscator al standardelor DIN EN ISO 9001:2000 , VDA 6.1, ISO-TS 16949 si ISO 14001
- Persoana organizata, indreptata catre detalii
- Abilitati avansate de lucru cu MS Office
- Certificat de Auditor intern pentru unul din standardele de mai sus. Certificat de auditor extern constituie un avantaj
- Limba engleza si/sau limba germana – avansat.

BENEFICII OFERITE

Alaturandu-va echipei noastre veti descoperi un mediu de lucru specific unei companii multinationale puternice. Pe langa pachetul salarial competitiv pe piata locala, al 13-lea salariu, bonuri de masa, transport gratuit (pe rutele ContiTech), aveti ocazia sa lucrati pe proiecte internationale, chiar sa participati la transferuri de proiecte / tehnologii.

Compania ContiTech face parte din concernul Continental si este specializata in tehnologia cauciucului si a plasticului. In Timisoara compania ContiTech are 3 fabrici si realizeaza: tubulatura pentru sistemele de aer conditionat pentru automobile; curele de transmisie pentru automobile; tubulatura pentru servodirectie si sistemele hidraulice din automobile. Compania noastra este in plina dezvoltare, in prezent avand peste 900 de salariati.