Reprezentant Vanzari - vorbitor maghiară

SC DTN-RO SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Angajam o persoana ambitioasa pentru postul de Reprezentant de Vanzari.

Responsabilitati:
- Gestioneaza portofoliul de clienti existenti si dezvoltarea continua al acestuia;
- Cunoaste foarte bine portofoliul de produse;
- Promoveaza produsele din portofoliu in conformitate cu standardele si politicile comerciale ale companiei;
- Intocmeste oferte de pret catre clientii companiei precum și comenzile de livrare; - Pregateste marfurile pentru expeditie;
- Urmareste incasarea la timp a contravalorii facturilor emise;
- Ofera suport tehnic clientilor companiei;
- Colaboreaza activ cu celelalte departamente ale companiei in vederea realizarii targetelor de vanzari;
- Realizeaza raportari periodice;
- Participa la inventarierea bunurilor din gestiune.

CERINTE

- Studii medii sau superioare;
- Experienta de minimum 2 ani in vanzari;
- Bune aptitudini organizatorice, de comunicare si negociere;
- Persoană dinamică si tenace pentru atingerea obiectivelor;
- Spirit de echipa;
- Bune cunostinte de MS Office: Excel, Word, PowerPoint, Outlook;
- Cunoasterea limbii maghiare la nivel avansat (criteriu eliminatoriu); engleza constituie un avantaj. Comunicarea cu furnizorii din afara tarii se face in limbile maghiara si engleza;
- Permis de conducere cat. B.

Reprezinta avantaje:
- Experienta in domeniul frigotehnic si în climatizare;
- Studii efectuate în domeniul economic și/sau tehnic.

BENEFICII OFERITE

Oferim:
- Un loc de munca sigur, intr-o companie multinationala si intr-un colectiv tanar si profesionist;
- Salariu atractiv, in functie de calificari, experienta si rezultatele obtinute.

Asteptam sa va cunoastem!
Va rugam sa aplicați sau să ne trimiteti CV-ul dumneavostră doar in cazul in care indepliniti cerintele de mai sus.

Compania DTN-RO SRL este specializata in comercializarea aparatelor de aer conditionat, a compresoarelor si a diferitelor agregate frigorifice, fiind importatoare directa a celor mai cunoscute brand-uri din domeniu. Pentru mai multe detalii despre companie si produsele comercializate de noi, puteti accesa: www.dtngroup.ro .