REPREZENTANT VANZARI TELEFONICE

Tandem Consulting

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru unul dintre clientii nostri, distribuitor national de consumabilele pentru imprimanele cu jet de cerneala si laser, cautam candidati pentru postul de REPREZENTANT VANZATI TELEFONICE, punct de lucru oras Timisoara.

Responsabilitati:
• Prospecteaza piata si identifica atat potentialii clienti, cat si competitorii
• Initiaza apeluri telefonice catre clientii actuali si potentiali, furnizand cu acuratete informatii despre produsele si serviciilor oferite de companie
• Prezinta clientilor conditiile comerciale specifice (discount-uri, rabat-uri, termene de plata) conform politicii comerciale a firmei
• Incheie contracte de vanzare
• Se documenteaza in permanenta asupra pietei si competitorilor
• Propune solutii si face recomandari de consolidare a vanzarilor
• Intocmeste rapoarte de activitate asupra indeplinirii planului propriu de vanzari si activitatile curente realizate in acest scop
• Actualizeaza documentatia de lucru si bazele de date cu informatii despre clienti
• Atinge indicatorii de performanta stabiliti de companie pentru procesul de vanzare (CA/client, % comenzi lunare, gradul de fidelizare a clientilor)
• Intocmeste fisele de comanda
• Monitorizeaza incasarile conform programarii

• VANZARILE SE EFECTUEAZA EXCLUSIV TELEFONIC

CERINTE

• Studii finalizate;
• Experienta in vanzari de minimum 1 an (constituie avantaj, vanzari prin telefon)
• Abilitati foarte bune de operare PC – MS Office
• Limba engleza - nivel mediu
• Foarte buna intelegere / atentie auditiva si discurs clar
• Abilitati excelente de comunicare si negociere, cu accent pe capacitatea de ascultare activa si pe rezolvarea situatiilor dificile intr-un mod increzator, politicos si prietenos
• Atitudine orientata catre client
• Capacitate de a lucra in echipa
• Abilitati de organizare si planificare
• Abilitati de prioritizare si management al timpului
• Viteza de reactie
• Dorinta de a se afirma in domeniu
• Domiciliul stabil in Timisoara

BENEFICII OFERITE

• remuneratie lunara si bonusuri periodice in acord cu pregatirea, implicarea si succesul profesional ;
• un climat organizational pozitiv;
• posibilitatea dezvoltarii profesionale intr-o companie nationala de succes

Tandem Consulting este o firma de consultanta HR care traieste in epoca e-business. Misiunea noastra este de a identifica si de a pune in valoare potentialul uman. Sprijinim astfel organizatiile sa-si valorifice principala lor resursa - oamenii, pe care ii ajutam sa fie mai eficienti si sa se adapteze schimbarilor punandu-le in echilibru competentele cu obiectivele.
Noi punem oamenii in valoare.
Competentele noastre acopera intreaga gama a resurselor umane: asigurarea necesarului de capital uman, testare, evaluare, training, coaching, audit resurse umane.
Dinamici, flexibili si creativi, actionam pentru atingerea obiectivelor clientilor nostri, cu care lucram in tandem.
Atitudinea de parteneriat ne caracterizeaza atat in relatia cu angajatorii, cat si cu cei aflati in cautarea unei configuratii profesionale in ascensiune.

Tandem Consulting este o firma de consultanta HR care traieste in epoca e-business.
Intr-un mediu de afaceri aflat intr-o continua schimbare, noi oferim abordari inteligente pentru rezolvarea problemelor in domeniul resurselor umane.
Misiunea noastra este de a identifica si de a pune in valoare potentialul uman.
Actionam pentru atingerea obiectivelor clientilor nostri, cu care lucram in tandem. Atitudinea de parteneriat ne caracterizeaza atat in relatia cu angajatorii, cat si cu cei aflati in cautarea unei configuratii profesionale in ascensiune.