Reprezentant vanzari national

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Dezvoltarea ??i extinderea portofoliului de clien??i
Atingerea targeturilor lunare/anuale
Realizarea rapoartelor de v??nz??ri
Respectarea confiden??ialit????ii informa??iilor
P??strarea unei rela??ii str??nse ??ntre departamentele marketing ??i v??nz??ri
Reprezentarea imaginii companiei ??n rela??iile cu ter??ii
Semnare contract cu clauz?? de neconcuren???? pentru minim 2 ani dup?? definitivarea contractului

CERINTE

Perseverent(??), organizat(??)
G??ndire analitic?? pozitiv?? ??i spirit de automotivare
Asimilare rapid?? a lucrurilor noi (informa??ii produse/servicii, proceduri etc.)
Abilit????i B2B, dar nu neap??rat ??n domeniu
Prezentabil(??), cu abilit????i de comunicare
Cursuri existente pe v??nz??ri
Minim studii medii, nu neap??rat profil tehnic
Englez?? (scris ??i vorbit fluent), italian?? (optional-reprezinta un plus)
Experien???? minim 1 an; 3 recomand??ri din partea fo??tilor clien??i/fostului angajator
Familiarizat(??) cu proceduri SEAP (Sistemul Electronic de Achizi??ii Publice); ??ntocmire ofert?? conform?? cu caietul de sarcini
Disponibilitate ma??in?? proprie (cu decontare cheltuieli transport si mentenanta)
Disponibilitate de deplasare (aproximativ o sapt??m??n?? pe lun??)

BENEFICII OFERITE

Telefon + laptop
Salariu fix ??i comision din v??nz??ri (2???10%)
Participarea la cursuri/traininguri de perfec??ionare