REPREZENTANT VANZARI MATERIALE DE CONSTRUCTII

Hr Professional - consultanta in domeniul managementului resurselor umane

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Realizarea targetului de vanzare alocat;
- Identificarea si contactarea potentialilor clienti;

Sarcini concrete:
Prospectare de piata;
Vizitarea clientilor si prezentarea serviciilor firmei;
Crearea si dezvoltarea relatiilor cu clientii;
Derularea proiectelor pentru clientii actuali;
Identificarea de noi clienti potentiali pe piata;
Planificarea activitatii de vanzare;
Intocmirea rapoartelor de activitate zilnice, saptamanale si lunare;
Strangerea de informatii despre clientii potentiali si clientii actuali, despre concurenta si clientii lor.

CERINTE

Studii superioare (in specialitatea mecanica constituie un avantaj);
Experienta in vanzari constituie un avantaj;
Cunostinte PC: Word, Excel, Internet;
Carnet de conducere (B);
Aspect profesional - business;
Foarte bune abilitati de comunicare si negociere;
Abilitati de analiza si planificare;
Personalitate deschisa;
Orientat spre clienti. Identifica usor si intelege nevoile si dorintele clientilor;
Personalitate puternica, valori stabile, dornic sa invete lucruri noi;
Orientat spre construirea unei cariere;
Rezistenta la stress;
Dinamic, energic, disponibil pentru deplasari si program prelungit.

BENEFICII OFERITE

-pachet salarial atractiv (la salarizarea fixa se adauga si bonuri de masa in functie de zilele de munca efectiv lucrate);
-bonusuri in functie de performante;
-telefon mobil;
-masina de serviciu;
-multiple posibilitati de dezvoltare personala;
-mediu de lucru dinamic ce pune accent pe valori profesionale precum competenta si profesionalism;

Clientul nostru este un important distributior a materialelor de tamplarie P.V.C. si aluminiu si materiale pentru constructii;