REPREZENTANT VANZARI – Locatia Timisoara

NoRo Consulting Services

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Acţionează ca şi consultant pentru clienţii din portofoliu (conturi strategice) pentru a dezvolta business-ul acestora prin intermediul produselor şi serviciilor
• Realizează target-ul de vânzări şi targetul de venituri pentru portofoliul alocat.
• Oferă asistenţă şi asigură consultanţă clienţilor din portofoliu, atât înainte cât şi după vânzare.
• Prezintă şi promovează produsele şi serviciile clienţilor din portofoliu.
• Identifică nevoile specifice de business ale clienţilor din portofoliu pentru a putea oferi soluţii customizate.
• Dezvoltă relaţii de afaceri puternice cu clienţii din portofoliu care să contribuie la furnizarea unor informaţii importante pentru planificarea strategiilor privind serviciile şi pachetele de servicii şi pentru fundamentarea tarifelor acestora.
• Întocmeşte şi actualizează fişele de clienţi, conform modelelor prestabilite şi în termenele comunicate de şeful ierarhic superior.
• Prospectează permanent piaţa pentru identificarea de noi clienţi şi pentru creşterea cotei de piaţă a serviciilor şi produselor companiei.
• Monitorizează competiţia şi evoluţia pieţei în domeniul echipamentelor de incalzire si climatizare pentru a identifica şi comunica intern aspectele care necesită îmbunătăţire.
• Crează şi menţine o imagine favorabilă companiei în faţa clienţilor

CERINTE

• Experienţă minim 2 ani în in domeniul de vanzari echpamente de incalzire si accesorii
şi gestionarea portofoliilor de client B2B.
• Abilităţi dovedite de a interacţiona cu diverse nivele ierarhice inclusiv management de top.
• Orientare către rezultate şi abilităţi de negociere.
• Proactivitate şi bune abilităţi de inter-relaţionare.
• Excelente abilităţi de comunicare.
• Engleza nivel avansat.
• Bune cunoştinţe de operare PC.
• Disponibilitate de a călători.
• Permis de conducere valabil categ B

BENEFICII OFERITE

Clientul nostru este una dintre cele mai mari companii importatoare si distribuitoare pentru Romania de solutii complete pentru incalzire si climatizare.

DESCRIEREA FIRMEI

Companie de recrutare si selectie personal.