REPREZENTANT VANZARI IT - TIMISOARA

PROCA - membru RTC Holding

Job expirat

RESPONSABILITATI

- cerceteaza piata si identifica potentialii clienti;
- dezvolta portofoliului de clienti poten¿iali;
- propune strategia de abordare ¿i dezvoltare a clien¿ilor;
- ofer¿ clien¿ilor poten¿iali informatii despre organizatie, produse, preturi, stocuri, oferte speciale, coresponden¿¿, cataloage;
- elaboreaz¿ ¿i prezint¿ oferte poten¿ialilor clien¿i;
- particip¿ la negocierea termenilor contractuali ¿i incheierea contractelor cu clien¿ii;
- supravegheaz¿ atent piata si ofertele concurentei;
- asigur¿ si raspunde de incasarea la timp a facturilor aferente clientilor alocati;
- r¿spunde de oferirea solu¿iilor conform cerin¿elor clientului;
- lucreaz¿ în echipa cu back-office pentru dezvoltarea continu¿ a clien¿ilor;
- urm¿re¿te ca vânzarea c¿tre clien¿ii s¿i s¿ se realizeze cel pu¿in cu acoperirea costurilor minime aferente tranzac¿iilor respective;
- coopereaz¿ permanent cu departamentul marketing aprovizionare pentru rezolvarea solicit¿rilor clien¿ilor legate de produse speciale sau care lipsesc din stoc;
- mentine relatii bune de colaborare cu colegii ¿i celelalte departamente implicate in procesul vanzarii si informeaza seful direct de toate problemele aparute care pot altera procesul vanzari.

CERINTE

- studii superioare finalizate;
- experienta in domeniul IT sau vanzari B2B;
- foarte buna cunoastere a domeniului IT;
- tinuta business;
- disponibilitate la program prelungit;
- permis de conducere auto categoria B.

BENEFICII OFERITE

- posibilitatea de dezvoltare a carierei atat in cadrul firmei cat si in cadrul RTC Holding.
- pachet salarial atractiv.

Pe o piata dominata de companii multinationale, RTC Holding reprezinta unul din putinele grupuri comerciale mari in proprietate romaneasca, un holding cu mai mult de 65 de companii, lider pe zona de birotica-papetarie(Office Express), cargo-curierat(TCE) si retail produse media(Diverta).
Pentru RTC Holding, 2005 a insemnat aniversarea a 15 ani de activitate pe piata romaneascasi o strategie de expansiune puternica pe mai multe segmente de piata printr-o politica de achizitii spectaculoase: Grupul Best, Sistec, Simtech Datacom, ProCa si nu in ultimul rand distribuitorul de carte ProNoi.

ProCA Romania acopera, prin reteaua sa de parteneri, intreg teritoriul tarii asigurand clientiilor sai o gama completa de servicii de transport si distributie.

Candidatii mai pot aplica la acest job si pe mail la stefana.labusca@hrconsultanta.ro, specificand numele postului pentru care aplica.