CONSULTANT VANZARI IT

Step UP Professional HR Services

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Administrarea si dezvoltarea portofoliului de clienti (identificarea, atragerea si fidelizarea clientilor de pe partea de vest a tarii);

- Intocmirea ofertelor si mentinerea relatiei cu clientii;

- Initierea, incheierea si supervizarea derularii tranzactiilor comerciale;

- Urmarirea si atingerea obiectivelor de vanzari;

- Actualizarea permanenta a bazei de date despre clienti;

- Gestionarea comenzilor si intocmirea de raportari periodice;

- Efectuarea ocazionala a unor studii de piata;

- Participarea la targuri si expozitii.

CERINTE

- Studii superioare;

- Reprezinta un avantaj experienta in vanzari in unul din urmatoarele domenii: produse alimentare, produse si servicii IT, echipamente si linii tehnologice, constructii;

- Bune cunostinte de operare PC (Word, Excel);

- Cunostinte bune de limba engleza;

- Posesor carnet conducere categoria B;

- Bune abilitati de comunicare, orientare inspre client, negociere, siguranta de sine, perseverenta, organizare;

-Disponibilitate la deplasari frecvente.

BENEFICII OFERITE

- Oportunitarea de dezvoltare profesionala;

- Pachet salarial motivant, corelat cu performantele realizate.

Step UP Professional HR Services este o firma cu experienta in servicii de resurse umane, cu accent pe recrutarea si selectia de resurse umane adaptata cerintelor specifice ale clientilor. Important pentru oamenii nostri este imbunatatirea continua a performantei, promovarea excelentei si abordarea moderna si inovativa a activitatilor de resurse umane.
Step UP Professional HR Services recruteaza pentru clientul sau o pozitie de Reprezentant Vanzari.