Reprezentant vanzari

Profile Scan HR

Job expirat

RESPONSABILITATI

- identificarea potentialilor clienti pe domeniul de activitate specificat;
- cresterea portofoliului de clienti si urmarirea fidelizarii clientilor existenti;
- consilierea tehnica si comerciala;
- promovarea imaginii firmei si a produselor acesteia in teritoriul alocat;
- negocierea contractelor, semnarea lor;
- predarea comenzilor si urmarirea livrarilor;
- urmarirea incasarilor;
- realizarea de deplasari (delegatii) si vizite la clienti;
- realizarea targetului lunar alocat;

CERINTE

- studiile superioare reprezinta un avantaj
- capacitate de asimilare rapida a produselor;
- experienta in vanzari (reprezinta un avantaj);
- cunostinte medii de limba engleza sau germana;
- operare PC - nivel avansat (office, e-mail, web-browsing)
- permis de conducere cat. B vechime minim 1 an
- bune abilitati de comunicare si negociere;
- spirit organizatoric, seriozitate, responsabilitate, perseverenta, orientare catre client;

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial motivant;
- pregatire profesionala si posibilitati de dezvoltare personala;
- masina si telefon de serviciu.

Profile Scan vine in intampinarea satisfacerii nevoilor companiei dumneavoastra oferindu-va solutii complete in domeniul resurselor umane:
- recrutare si selectie de personal
- head-hunting
- evaluare psihologica
- consultanta organizationala
- administrare de personal
- training
- psihologia muncii.

Echipa noastra este formata din specialisti in domeniul resurselor umane, cu o bogata experienta acumulata, cu capacitatea de a vedea latura deosebita a fiecarei actiuni intreprinse. Iar aceasta latura aparte este cea care aduce intotdeauna noul, ineditul, cea care contribuie la dezvoltarea noastra profesionala si personala.

Clientul nostru este o importanta companie ce activeaza in domeniul productiei si comercializarii materialelor de constructii.