REPREZENTANT VANZARI

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Abilitati Candidat

* Abilităţi de vanzare,comunicare, negociere şi organizare;
* Experienta de 2-3 ani in vanzari business to business;
* Persoane energice, ambitioase, comunicative, cu spirit intreprinzator si dorinta de autodepasire;
* Perseverent in atingerea obiectivelor propuse;
* Foarte bune abilităţi de lucru in MS Office;
* Capacitati de sinteza si analiza;
* Permis de conducere categoria B;

CERINTE

Descrierea jobului

• Promovarea produselor companiei şi identificarea necesităţilor clienţilor, prin analiza si prospectarea pietei;
• Creşterea şi administrarea portofoliului de clienţi atat prin vanzarea prin telefon cat si pe teren;
• Asigurarea consultanţei tehnice pentru clienţi;
• Realizarea nivelului de performanţă conform criteriilor şi planurilor de vnzări ale companiei;
• Urmărirea derulării vanzarilor şi incasărilor;
• Atingerea si depasirea targetului lunar agreat cu managerul direct;
• Preluarea cererilor de oferta si transmiterea informatiilor solicitate de catre clienti si potentiali clienti;
• Stabilirea si cultivarea relatiilor cu persoanele ce influenteaza incheierea unor contracte avantajoase atat pentru companie, cat si pentru client;
• Realizarea rapoartele solicitate de catre superiorul direct in legatura cu activitatea desfasurata si cu potentialii clienti din zona arondata