Reprezentant vanzari

SC Evo Sprint SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Ce urmeaza sa faci:
• Sa comunici la telefon, insa nu oricum. Scopul este promovarea, convingerea si vinderea de consumabile IT catre clienti persoane juridice din toata tara. Intreg procesul de vanzare are loc la birou, in sediul companiei, fara deplasari la client.
• Sa propui oferte adaptate nevoilor clientilor, pentru a le oferi acestora exact lucrurile de care au nevoie.
• Sa oferi informatii relevante si corecte despre produsele si serviciile promovate.
• Sa gestionezi si sa rezolvi solicitarile primite de la clienți.
• Sa negociezi si sa inchei vanzarea.
• Sa te asiguri ca ai clienti multumiti, sa urmaresti in tot ce faci atat calitatea, cat si realizarea target-ului prestabilit.

CERINTE

Ce dorim sa stii:
• Sa iti placa sa discuti si sa comunici lejer cu ceilalti.
• Sa cunosti la nivel mediu Microsoft Office (Word, Excel, Outlook) si navigare online.
• Sa fii orientat catre client, sa fii receptiv la nevoile sale si atent la detalii. Sa stii sa asculti.
• Sa iti doresti sa inveti neincetat lucruri noi.
• Sa fii ambitios si perseverent, sa nu renunti usor. Intri intr-un domeniu puternic concurential iar abnegatia de care dai dovada va face diferenta.
• Sa ai abilitatea de a negocia si de a convinge. Daca tot comunici cu lejeritate, de ce sa nu profiti de acest fapt?
• Sa iti doresti sa faci lucrurile sa se intample.
• Sa privesti proiectele ca pe o provocare și o oportunitate de dezvoltare.
Daca, în plus fata de cele de mai sus, mai ai si experienta în vanzari (un avantaj, dar nu un criteriu obligatoriu), inseamna ca esti candidatul ideal si te asteptam sa ne cunoastem.

BENEFICII OFERITE

• Training profesional specializat. Nu exista intrebari fara raspuns, iar informatiile oferite te vor ajuta sa confrunti cu succes orice situatie ce ti se prezinta. Nu ai nevoie de inclinatii tehnice in domeniu.
• Suntem prietenosi si tineri. Destul de tineri incat sa promovam un mediu de lucru destins, destul de experimentati incat sa-ti oferim tot sprijinul profesional de care ai nevoie.
• Mijloace tehnice si materiale adecvate pentru a-ti desfasura activitatea in conditii excelente: spatiu de lucru, calculator, telefon, fax, baze de date etc
• Program de munca fix de 8 ore pe zi, fara ore suplimentare
• Salariu fix plus bonus in functie de performante, cu respectarea legislatiei in vigoare

Suntem o companie care ofera servicii si solutii specializate clientilor nostri din sectorul business – persoane juridice romane, companii de stat si institutii publice.

Stabilim parteneriate de lunga durata, la nivel national, prin oferirea celor mai bune produse din gama consumabilelor pentru imprimante, copiatoare, faxuri, multifunctionale s.a.m.d.

Suntem inovatori si entuziasti, suntem orientanti spre rezultat si pasionati in orice intreprindem.

Tineri dar experimentati in ceea ce facem, te invitam in echipa noastra daca apreciezi provocarile si nu pretuiesti plafonarea.