REGIONAL SALES MANAGER

JOBAVANTAJ

Job expirat

RESPONSABILITATI

Persona angajata pe acest post este responsabila de atingerea obiectivelor de vanzari trasate, prin vanzarea de marfuri engros catre distribuitorii si subdistribuitorii din zona. Astfel, aceasta va derula urmatoarele activitati principale:

- prezentarea ofertei de produse clientilor din zona alocata si stabilirea de acorduri de vanzare cu acestia;
- vanzarea efectiva a produselor din portofoliu (preluarea comenzilor de la clienti, urmarirea livrarilor de marfuri catre acestia si incasarea banilor/prelularea instrumentelor de plata);
- imbunatatirea permanenta a portofoliului de clienti, prin atragerea de noi clienti si mentinerea activa a celor actuali;
- gestionarea eficienta a incasarilor prin urmarirea permanenta a ritmului de incasare, eliberarea instrumentelor de incasare (chitante, dispozitii etc.), predarea banilor/instrumentelor de plata catre casieria firmei;
- scanarea permanenta a pietei specifice (concurenta, clienti, etc.) si raportarea informatiilor de interes;

CERINTE

Persoana potrivita pentru acest post trebuie sa:
- aiba experienta relevanta (minim 3 ani) pe un post similar (vanzare marfuri engros catre distribuitori/subdistribuitori);
- cunoasca piata specifica din Oltenia/Ardeal (clienti, produse similare, concurenta, etc.);
- aiba foarte bune aptitudini de comunicare, negociere si raportare;
- aiba foarte bune aptitudini de implementare (produse noi, promotii, politici de lucru);
- aiba bune aptitudini de planificare si organizare;
- fie rezistenta la stres, mobila (disponibilitate pentru deplasari zilnice in zona alocata si permis de conducere, categoria B);
- fie orientata spre atingerea obiectivelor si motivata de specificul postului;

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial motivant, in functie de rezultatele obtinute;
- Instrumente performante de lucru (masina, laptop, telefon mobil);
- Program de lucru flexibil, orientat pe atingerea obiectivelor;

Companie de recrutare JOBAVANTAJ cauta Regional Manager Ardeal/Oltenia pentru clientul sau, distribuitor national pe piata FMCG