REFERENT TRANSPORT

FORNETTI ROMANIA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Tinerea evidentei reviziilor si reparatiilor necesare parcului auto, efectuarea de analize de costuri
Verificarea devizelor de reparatii, tinerea evidentei acestora
Intocmirea de cereri de oferta catre firmele ce ofera service auto, analiza si trierea contractelor de service
Tinerea evidentei activitatii atelierului mecanic si a spalatoriei auto
Efectuarea de analize de rentabilitate a atelierului auto
Verificarea si centralizarea foilor de parcurs
Urmarirea masinilor prin GPS si verificarea corespondentei cu foile de parcurs
Tinerea evidentei timpului de lucru al soferilor (citeste cartelele tahograf, analizeaza diagramele, instruieste soferii cu privire la aceste doua aspecte)
Urmarirea si rezolvarea dosarelor de dauna
Programarea masinilor la service, mentinerea legaturii cu service-ul oferind toata documentatia necesara
Centralizarea daunelor si mentinerea legaturii cu brokerul de asigurari in ceea ce priveste acest aspect

CERINTE

Studii superioare de specialitate (Facultate in domeniul transporturi)
Carnet de conducere B (categoriile C, C + E constituie avantaj)
Cunostinte avansate de operare PC
Experienta in domeniul auto constituie avantaj
Foarte bune abilitati de comunicare, spirit organizatoric, rezistenta la stres

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv, cu bonuri de masa, telefon de serviciu, transport gratuit

Fornetti este cea mai cunoscuta si extinsa franciza din Romania, este lider pe piata de produse de panificatie congelata cu peste 800 magazine in peste 210 orase ale tarii, cu 15 milioane de kilograme de produse vandute anul trecut.
Fornetti Romania este o societate mixta romano-maghiara cu capital integral privat infiintata in anul 2001 ca urmare a extinderii Fornetti kft. cu sediul in Kecskemet, Ungaria.