Referent specialitate

Camera de Comert, Industrie si Agricultura

Job expirat

RESPONSABILITATI

Atributii:
-Promoveaza, organizeaza, coordoneaza si monitorizeaza evenimente si activitati de formare profesionala
-Deruleaza si alte activitati specifice Directiei
-Organizeaza activitatea in conformitate cu legislatia privind formarea profesionala a adultilor
-Acorda consultanta de specialitate in domeniul formarii profesionale si a legislatiei care reglementeaza educatia adultilor
BIBLIOGRAFIE:
1. OG 129/2000 completata si modificata de OG 76/2004 privind formarea profesionala a adultilor;
2. HG 522/2003 pentru aprobarea normelor metodologice de aplicare a prevederilor OG 129/2000;
Cei interesati isi vor depune CV/ul pe site/ul Myjob pana cel tarziu in data de 25.05.2008
Recomandam accesarea site-ului CCIAT dar si a emailului personal al candidatului, pentru informatii suplimentare, inclusiv pentru componenta dosarului de candidatura.
Contractul de munca se va incheia pe o perioada determinata de 6 luni cu posibilitate de prelungire.
Doar candidatii selectati vor fi contactati. Data estimativa in care va avea loc concursul este 2.VI.2008
Informatii suplimentare la tel:0256-219171

CERINTE

Conditii generale de participare:
-Studii superioare
-Cunostinte in utilizarea calculatorului si aplicatiile MS Office, navigare Internet, utilizare baze de date
-Cunoasterea unei limbi de circulatie internationala la nivel avansat ( limba franceza constituie un avantaj)
-Experienta in organizarea de evenimente ( seminarii, cursuri)

Aptitudini si abilitati
-aptitudini de comunicare
-spirit de initiativa, creativ, analitic si cooperant
-capacitate de lucru sub stres
-de lucru fara indrumare
-capacitate de lucru in echipa
-viteza de reactie si executie
-disponibilitate la program prelungit

DESCRIEREA FIRMEI

www.cciat.ro