REFERENT DEPARTAMENT TEHNIC - Timisoara

PROFI ROM FOOD SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

ROLUL DEPARTAMENTULUI TEHNIC: asigura intretinerea magazinelor din reteaua PROFI (cladiri, echipamente, servicii, utilitati, ...) si organizeaza investitiile imobiliare noi de la proiect, avize, urmarire de santier, coordonare firme de constructii si pana la intabularea si obtinerea autorizatiilor de functionare.
MISIUNEA POSTULUI REFERENT: asigura, pentru conducerea departamentului tehnic, suport in comunicarea cu colaboratorii din interiorul si exteriorul firmei, in urmarirea derularii contractelor cu firmele de constructii si firmele ce asigura service-ul echipamentelor.
PRINCIPALE ATRIBUTII:
- centralizeaza rapoartele trimise de magazine cu privire la probleme tehnice existente, le transmite conducerii departamentului tehnic si contacteaza firmele de service in vederea remedierii acestor probleme
- redacteaza, transmite si receptioneaza corespondenta de la / spre firmele din cadrul grupului, celelalte departamente si partenerii din exteriorul grupului de firme
- verifica daca tarifele si preturile prevazute in devizele de lucrari de constructii sunt in limitele acceptate
- intocmeste si centralizeaza cereri de oferta pentru achizitia de lucrari de constructii si echipamente / dotari / mobilier,
- urmareste derularea contractelor cu firmele selectate in urma etapei de ofertare, pe partea de lucrari de constructii si echipamente / dotari / mobilier , filtrand si inregistrand facturile primite de la furnizori
- mentine legatura cu autoritatile locale si centrale si cu furnizorii de energie si utilitati si cu regiile locale, urmarind derularea contractelor cu acestia

CERINTE

- studii superioare tehnice sau economice (constructii, organizarea si economia constructiilor, inginerie economica)
- cunostinte in domeniul constructiilor si materialelor de constructii
- cunostinte minime de legislatie in constructii si securitatea constructiilor
- cunoasterea pachetului MS Office
- constituie avantaj cunoasterea de aplicatii informatice din domeniul constructiilor (CAD, DOCLIB)
- abilitati de comunicare
- orientare spre rezolvarea problemelor si indeplinirea obiectivelor la termenele stabilite
- persoana foarte bine organizata
- constituie avantaj cunoasterea limbii engleze sau franceze

BENEFICII OFERITE

- salariu motivant, corelat cu performantele obtinute
- mediu de lucru dinamic
- sansa unei cariere intr-o companie multinationala
- prime in functie de rezultatele obtinute
- perioada de instruire

Parte a grupului franco-belgian Louis Delhaize, PROFI ROM FOOD este o companie multinationala ce detine o retea de magazine alimentare de tip discount.