Referent contracte si relatii cu clientii

Aletheia Management

Job expirat

RESPONSABILITATI

- mentinerea relatiilor cu clientii actuali
- identificarea si rezolvarea problemelor venite din partea clientilor
- dezvoltarea portofoliului de clienti
- ofertarea si negocierea de noi contracte

CERINTE

Candidatul ideal va avea responsabilitati in cadrul unei firme specializate in administrarea unor contracte pentru spatii de publicitate stradala - in relatie directa cu clienti finali sau cu firme de publicitate din alte orase. El/ea va dispune de foarte bune abilitati de gestiune a relatiilor cu clientii si capacitate de gestiune de proiecte, persoane dinamice, active si motivate sa lucreze in mentinere si extindere a bazei de clienti ai firmei.
De asemenea vom lua in considerare, ca si criterii:
- abilitatile de comunicare si negociere
- capacitatea de a lucra in echipa
- succesele dovedite in retentia clientilor
- orientarea catre gasirea de solutii si rezolvarea de probleme
- capacitatea de a lucra pe proiecte in mod autonom
- bune cunostinte de Excell, Outlook

Clientul nostru este o firma locala ce ofera servicii de publicitate out-door de dimensiuni mari.

Cu o filosofie indreptata in totalitate catre client, catre intelegerea si satisfacerea nevoilor lui, firma cauta sa puna in aplicare urmatoarele principii:
1. PARTENERIAT NEMIJLOCIT
2. EFICIENTA MAXIMA, COSTURI REDUSE
3. CREATIVITATE
4. FLEXIBILITATE si
5. CONFIDENTIALITATE
Intre clientii firmei se numara companii multinationale si microintreprinderi, regii autonome si institutii publice, dar si organizatii non-guvernamentale, dupa pricipiul conform caruia \"Nici o entitate nu e prea mare sau prea mica pentru a beneficia de pe urma impulsionarii activitatii sale de marketing si/sau comunicare\".