Recruiter Timisoara

BRAINSCONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

Brains Consulting recruteaza candidati interesati sa lucreze in domeniul resurselor umane, pe postul de Recruiter.

Principalul scop: urmarirea realizarii in bune conditii a activitatilor administrative, precum si elaborarea şi implementarea politicilor de resurse umane conform specificului companiei.

Responsabilitati

a) Intocmirea, urmarirea si respectarea agendei de activitati a managementului firmei;
b) Elaborarea /redactarea de rapoarte, situatii cerute de managementul firmei;
c) Realizarea si participarea la activitatea recrutare internă şi externă,conform cu politica companiei;
d) Gestionarea proiectelor de recrutare care ii sunt atribuite: realizarea si promovarea ofertei de recrutare; gestionarea Cvurilor; gestionarea si actualizarea permanenta a bazei de date a firmei; realizarea raporturilor de recrutare
e) Intocmirea si elaborarea procedurilor specifice de resurse umane.

CERINTE

- Studii superioare
- Experienţă/vechime: minim 2 ani in munca
- Limba germana- nivel mediu
- Limba engleza- fluent
- Cunoştinţe în domeniul /resurse umane
- Cunostinte avansate MC Office ( Excel, Word, Power Point)

Abilităţi:
-Aptitudini de organizare/coordonare/comunicare
-Lucru in echipa
-Rezistenta la stres
-Capacitate de analiza si sinteza/capacitate de luare rapida a deciziilor.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv;
- Posibilitatea de a face parte dintr-o echipa tanara, cu potential, aflata in plina dezvoltare profesionala

DESCRIEREA FIRMEI

FIRMA DE CONSULTANTA SI RESURSE UMANE.