Radio Network Engineer (DTEL-RNE)

Deltatel

Job expirat

RESPONSABILITATI

Persoana selectata se va ocupa de planning si optimizare retele radio pentru echipamente GSM/CDMA, testare si masuratori radio.
Ca membru al echipei de planning retele radio va lucra direct cu clientii, cu echipa de inginerie si cu alte echipe interne si externe pentru a oferi cele mai bune solutii pentru retelele wireless.
Tehnologii implicate: GSM, GPRS, EDGE, UMTS, CDMA.

CERINTE

- absolvent facultate ETC, AC;
- experienta de lucru in domeniul telecomunicatiilor reprezinta un avantaj;
- experienta de lucru in Unix Solaris/ Linux reprezinta un avantaj.

LIMBI STRAINE :
- engleza, nivel avansat;
- cunoasterea limbii franceze reprezinta un avantaj.

ALTE CERINTE:
- disponibilitate pentru deplasari si program prelungit;
- permis de conducere (categoria B);
- spirit de echipa, buna capacitate de organizare;
- abilitate de a se prezenta la client ca si consultant tehnic, bazandu-se pe calitatea relatiei cu acesta si pe cunostintele tehnice.

BENEFICII OFERITE

Salariu - potrivit cunostintelor si experientei profesionale;
Training si posibilitati de dezvoltare profesionala;
Alte facilitati (acces programe sportive, bonuri de masa, medic etc.)

DELTATEL este o companie cu un nume nou dar cu traditie in piata telecomunicatiilor din Romania, nascuta in urma unui proiect de outsourcing si cuprinzand o importanta parte a Departamentului de Operatiuni al partenerului sau ALCATEL – LUCENT ROMANIA SA.
Avand peste 500 de angajati, DELTATEL este o companie tanara si dinamica, demonstrand atat in Romania cat si in exterior, competenta si experienta in:
- implementarea retelelor de telecomunicatii;
- oferirea de servicii profesioniste la standarde internationale, pentru retele de telecomunicatii;
- implementarea si operarea proiectelor multi-vendor cu metode standardizate la nivel mondial, adaptate la cerintele clientului.