Inginer Calitate

Delta Consulting British

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Participarea la sedintele de calitate si productie
• Comunicare fluenta cu productia si supervizorii pentru a evita orice preocupare legata de linia de productie
• Daca ar aparea respingeri din parte clientului, se vor lua urmatoarele masuri :
 Analiza raportului de respingere a materialului neconform;
 Prezentare 8D a sedintei zilnice de calitate si management PPM;
 Operatie de sortare si re-elaborare daca este cazul pentru a evita piesele neconforme pe linia de productie;
 Pentru fiecare activitate de sortare si re-elaborare trebuie sa fie obtinut anterior acordul Beneficiarului, totodata fiindu-i prezentat un cost estimativ.

CERINTE

• Studii superioare de specialitate
• Experienta in Ingineria Calitatii 2/3 ani
• Experienta in realizarea unui raport 8D
• Experienta in analiza raportului de respingere a materialului neconform

BENEFICII OFERITE

• Salariu atractiv
• Bonuri de masa
• Prime, etc.

DESCRIEREA FIRMEI

Companie de recrutare in domeniul automotivelor