QUALITY CONTROLLER QUANTITY SURVEYOR

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Raspunde de obtinerea aprobarii clientului pentru documentele de proiectare si pentru materialele folosite;
-Monitorizeaza si controleaza resursele materiale;
-Urmareste impreuna cu Project Managerul derularea executiei calitativ si cantitativ, din punct de vedere contractual, inregistrand progresul actual al lucrarilor si valorilor reale privind cantitatea, resurse utilizate comparativ cu cele planificate;
-Monitorizeaza forta de munca, echipamentele folosite si livrarile de materiale catre santier;
-Monitorizeaza si inregistreaza intarzierile lucrarilor si evaluaza posibilele consecinte asupra bugetului proiectului si programarii lucrarilor;
-Verifica situatiile de lucrari inaintate de subcontractori, verifica situatiile de plata, intocmeste spred-sheat-uri de cantitati si costuri, cash-flow-uri, etc.;
-Raspunde de obtinerea tuturor actelor, certificatelor necesare completarii cartii constructiei, raspunde de obtinerea certificatul de executie finala la inchiderea definitiva a contractului;
-Intocmeste rapoarte privind controlul costurilor, analiza preturilor, verificarea cantitatilor catre top management si alte persoane interesate.

CERINTE

-Absolvent de studii superioare, specializare constructii;
-Experienta minim 1 an pe un post similar;
-Cunostinte foarte bune de utilizare PC (Word, Excel, Microsoft Project);
-Limba engleza / italiana - nivel mediu;
-Persoana organizata, calculata, buna capacitate de sinteza;
-Permis conducere categoria B;
-Disponibilitate la program prelungit.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial motivant.