PROJECT MANAGER/ TRANSLATING MANAGEMENT

DOCULINES SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

coordonarea proiectelor
- planificarea proiectului, astfel incat sa indeplieasca obiectivele in cadrul unor constrangeri cum ar fi timpul, costurile si standardele de calitate
- intretinerea si cordonarea bugetului proiectului
- monitorizarea continua a progresului proiectului, ?n special statusul si bugetul
- anticiparea si recunoasterea din timp a abaterilor de la program sau de la planificare si informarea tuturor persoanelor implicate
- coordonarea atat a proiectului, cat si a echipei de proiect sau persoanele care sunt implicate in desfasurarea proiectului
- delegarea de task-uri membrilor de echipa sau altor persoane implicate
- respecatrea deadlinurilor
- identificarea, inregistrarea, analiza si administrarea actualeor sau potentialelor riscuri, luand masuri corective prin abordarea problemelor zilnice si revizuind cate probleme si riscuri serioase ar putea sa aiba un impact major asupra scopului, planificarii, calitatii si costului

CERINTE

- studii superioare in domeniul de activitate al proiectelor (Management/Filologie)
- cunostinte operare Star Transit si SDL Trados, Microsoft Office
- foarte bune abilitati de comunicare, de organizare, analiza si decizie; capabilitatea de invatare rapida si adaptare
- Team work
- LIMBI STRAINE: GERMANA si/sau ENGLEZA nivel AVANSAT!

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial motivant
- bonuri de masa
- specializari in strainatate
- posibilitatea de a lucra intr-o firma multinationala de succes, alaturi de o echipa tanara si motivata

SC Doculines SRL este companie asociat? a firmei reinisch AG, unul dintre cei mai cunoscu?i furnizori de servicii in domeniul traducerilor, documenta?iei tehnice, feedback management ?i tehnoredact?rii din Germania.