Programator Web & GIS

ALPSTEIN Tourismus GmbH & Co. KG

Job expirat

RESPONSABILITATI

Participi in sprinturi agile la dezvoltarea nucleului portalului outdooractive.com.
Creezi module si functionalitati noi.

CERINTE

Suntem în căutarea de programatori web experimentați care doresc să ne sprijine în construirea celei mai mari platforme de activități outdoor din lume. Aplicați dacă sunteți expert într-una sau mai multe din următoarele tehnologii.

Frontend:
* HTML5, CSS, XML
* Javascript, AJAX
* WebGL
Backend:
* J2EE
* Datenbankdesign, SQL Programmierung, PostgreSQL
* Big data
Tehnologii Geo:
* MapNik, TileMill
* Leaflet, Google Maps API
* PostGIS, GDAL, OGR
Mobile:
* iOS
* Android
* Windows Phone

Firma Alpstein Tourismus operează portalul Outdooractive.com, cea mai mare platformă de profil din Europa. Avem mai mult de 80.000 de trasee în baza noastră de date geo. Prin calitatea hărților și a funcționalităților inovative oferite, stabilim noile tendințe în domeniul planificării traseelor turistice (online și mobile).

Dacă ești pasionat(ă) de outdoor și dorești să te alături unei echipe de succes pentru susține extinderea platformei noastre, trimite-ne CV-ul tău, în limba germană, la adresa de e-mail bewerbung@outdooractive.com împreună cu o scrisoare de intenție care să ne convingă de interesul tău.

Pentru mai multe detalii accesează site-ul nostru în limba română: www.outdooractive.ro