Programator PHP

Danubius Software

Job expirat

RESPONSABILITATI

Activitatea consta in programarea de site-uri web si colaborarea in cadrul echipei din care veti face parte pentru reusita proiectelor.

Principalele sarcini sunt:

* proiectare, dezvoltare si implementare site-uri Web, conform specificatiilor client
* optimizari SEO
* intretinere si mentenanta pentru site-uri Web
* integrarea aplicatiilor de e-commerce cu alte sisteme (ERP, CRM etc)

CERINTE

Persoana pe care o cautam trebuie sa fie motivata, implicata si activa. De asemenea colaboreaza cu usurinta si reuseste sa finalizeze proiectele conform planului convenit in comun. In aplicarea dumneavoastra veti prezenta cateva proiecte de referinta din domeniul programarii Web.

* Experienta de minim 3 ani in dezvoltarea de aplicatii web utilizand PHP / MySQL
* Cunostinte foarte bune de PHP, HTML, CSS, JavaScript, AJAX
* Cunostinte si experienta in SEO
* Cunoasterea limbii engleze

Prezinta avantaj

* Cunostinte de germana (scris si vorbit)
* Experienta pachete e-commerce (XT-Commerce/Magento/Virtuemart)
* Cunostinte de: XML, RSS, Apache, Linux

BENEFICII OFERITE

* Un loc de munca modern si placut.
* Plan de dezvoltare personala ce include dar nu se rezuma la traininguri, certificari etc.
* Posibilitatea lucrului intr-o echipa distribuita international.

Suntem o firma tanara, din domeniul dezvoltarii software, cu sediul in Timisoara, specializati in realizarea de aplicatii personalizate pentru firmele din zona IMM-urilor (internet&intranet, e-commerce, e-colaborare, ERP, management de documente, managementul proceselor), insumand o experienta de peste 15 ani in domeniul IT.