Programator ASP.NET

Business Media

Job expirat

RESPONSABILITATI

Business media, o companie puternic dezvoltata in Web design si e commerce, angajeaza pentru sediul din Bucuresti si Timisoara programatori .net cu cel putin un an de experienta.

RESPONSABILITATI:
- Analiza, proiectare, dezvoltare pentru aplicatii in tehnologii Microsoft .Net;
- Realizarea de documentatie tehnica si de utilizare a aplicatiilor dezvoltate;
- Implicare pe parcursul intregului ciclu de viata al produsului software;

CERINTE

CERINTE:
- Cunostinte solide programare Microsoft .Net (ASP.NET, C#, Vb.NET)
- Experienta în dezvoltarea de aplicatii software object oriented, multi- tier, client server;
- Web: HTML, CSS, JavaScript;
- Cunostinte Microsoft SQL Server;
- Dorinta de a se specializa in tehnologia .NET;
- Orientare spre lucrul in echipa, atent la detalii, raspunzator pt. finalizarea cu succes a sarcinilor primite;
Constituie un avantaj:
- Cunostinte XML, XSLT, Web Services, Remoting;
- Cunostinte Java script, DHTML, CSS
- C++ si programare orientata pe obiect
- XML
- MS Project
- Cunoasterea de metodologii de dezvoltare software;

BENEFICII OFERITE

Salariu atractiv (negociabil in functie de experienta si competenta)
Training in strainatate (drum, cazare) costuri suportate de noi (pe langa salar)
Bonusuri semnificative!
Dupa 2-6 luni daca dovediti seriozitate si experienta, veti primi un contract permanent si marire de salar.
Posibilitatea de a lucra intr-o firma internationala, cu o echipa bine pregatita si dinamica.
Posibilitatea dezvoltarii unei cariere de succes;

Contacte cu persoane si firme din diferite tari europene.
Posibilitati de dezvoltare intr-o companie puternica;

25 zile de vacanta pe an.

Business Media exista din 1980, este o firma care ofera solutii de comert electronic, dezvolta aplicatii software web based,aplicatii B2B si are o experienta larga in tehnologii precum ASP, ASP.NET, HTML/DHTML, VB ¿i Java script, baze de date Microsoft SQL ¿i Access, etc.