PR Assistant

SC INTERNET MARKETING-ONLINE SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Redactarea unor articole, materiale promotionale si newsletters conform brief-ului primit

Responsabilitati:
- Redactarea unor articole, materiale promotionale si newsletters conform brief-ului primit
- Transpunerea obiectivelor de marketing într-unul limbaj familiar publicului

CERINTE

- Studii superioare (finalizate sau in curs de finalizare), specializare: jurnalism/filologie
- Constituie avantaj studiile de specialitate in domeniile: comunicare, psiholingvistica, marketing
- Abilitati foarte bune de operare PC (MS Office, aplicatii Web)
- Obligatoriu: cunostinte avansate de Franceza si Engleza

- Abilitatea de a se exprima excelent în scris si de a-si modifica stilul de exprimare în functie de impactul care se doreste asupra publicului tinta
- Imaginatie si creativitate
- Organizare si meticulozitate
- Atentie distributiva, capacitatea de a gestiona mai multe sarcini simultan
- Spirit de echipa

BENEFICII OFERITE

- Training platit
- Salariu atractiv
- Bonusuri pentru persoanele responsabile si ambitioase
- Posibilitatea de dezvoltare intr-o companie cu un colectiv tanar si dinamic

Aplica aici sau pe site-ul nostru, http://www.imarketing-online.com/

Firma de realizare si furnizare de aplicatii la programe informatice.