ORGANIZATOR TARGURI SI EXPOZITII

Camera de Comert, Industrie si Agricultura

Job expirat

RESPONSABILITATI

ATRIBUTIILE POSTULUI:
1.1- Realizeaza expozitiile anului in curs conform programului, a BVC-ului alocat si a procedurii de organizare
1.2. Participa la organizarea targurilor nationale, in colaborare cu Camera de Comert si Industrie a Romaniei;
1.3.Organizeaza participarea proprie si a agentilor economici din judet la expozitiile organizate de ROMEXPO, pe baza de program;
1.4.Organizeaza, la cererea agentilor economici, manifestari expozitionale pe baza de tarife, pe langa cele cuprinse in programul propriu;
1.5.Propune si organizeaza actiuni complementare expozitiilor.
RESPONSABILITATI:
Raspunde de realizarea activitatii desfasurate in limitele competentelor stabilite de seful Serviciului;
Raspunde de calitatea tuturor serviciilor acordate clientilor;
Raspunde de realizarea BVC-ului alocat;
Raspunde de pastrarea in buna stare a patrimoniului propriu sau inchiriat (mobilier, tehnica de calcul, birotica, autovehicule, cladiri, instalatii, etc.);
Raspunde de respectarea legislatiei pentru activitatea specifica postului ocupat;
Respecta Regulamentul intern si procedurile de lucru privitoare la propriul post;
Respecta Codul Muncii, Legea 90/96 a Protectiei muncii, Normele Generale de Protectia Muncii si in general toata legislatia in vigoare.
Informatii suplimentare puteti obtine la tel. 0256-220.526
TEMATICA-BIBLIOGRAFIA:
a. MARKETING PRIN INTERMEDIUL TARGURILOR SI EXPOZITIILOR - Autor ZAMFIR MOISE - Editura ALL Educational / 1997;Cap. XVI - pag. 211 - 218
Necesitatea elaborarii si dezvoltarii unui concept al targului;Cap. XVII - pag. 219 -230 Determinarea factorilor principali si planificarea targului;Cap. XVIII - pag. 231 -246 Stabilirea si dezvoltarea relatiilor cu participantii; Cap. XX - pag. 251 -254 Factorii determinanti ai succesului unui targ
b. STATUT CCIAT ( vezi site/ul : www.cciat.ro- despre noi)Nota: Bibliografia indicatala pct.a poate fi obtinuta la sediul CRAFT al CCIAT. Adresa: Bdul Eroilor de la Tisa Nr.22, Directia Expozitii si Targuri.Anuntul este valabil pana in data de 02.06.2008, orele 14.00.
Recomandam accesarea site-ului CCIAT dar si a emailului personal al candidatului, pentru informatii suplimentare.
Contractul de munca se va incheia pe perioada determinata de 6 luni cu posibilitate de prelungire.
Informatiile cu caracter general stipulate la celelalte posturi sunt valabile si pentru acest post. Doar candidatii selectati vor fi contactati.

CERINTE

- studii superioare
- experienta min 1 an, de preferat in vanzari
- cunostinte de utilizare a calculatorului: MS Office, navigare Internet (CorelDraw, constituie un avantaj)
- cunoasterea limbii engleze- nivel avansat
- cunoasterea limbii germane, optional
- capacitate organizatorica
- rezistenta la efort prelungit si in conditii de stres
- comunicativ, amabil, politicos, sociabil
- permis de conducere auto - categoria B
APTITUDINI:
- inteligenta peste medie si responsabilitate asupra actiunilor intreprinse
- aptitudini de comunicare si de negociator
- spirit de initiativa, analitic si cooperant
- capacitate de lucru sub stres- capacitate de a lucra fara indrumare
- capacitatea de a lucra in echipa
- corectitudine, sinceritate, loialitate
- initiativa
- viteza de executie
- capacitate de atentie
- limbaj expresiv si coerent, flexibilitate in gandire
CALITATI FIZICE SI PSIHICE:
- integritate anatomo-functionala
- stabilitate comportamentala, echilibru emotiv
- aspect fizic placut
- rezistenta la stres

DESCRIEREA FIRMEI

www.cciat.ro