BACK OFFICE INTR-O AGENTIE DE TURISM-LB. ITALIANA

Firma Golf Club Appiano Srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

Operatorul de Vanzari prin Telefon se ocupa in principal cu comunicarea profesionala cu clientii, vanzarea produselor si serviciilor prin telefon, utilizarea sistemelor informatice specifice centrelor de contact (call centre), implementarea politicilor organizatiei, prezentarea modalitatilor de etichetare, ambalare si transport a produselor si serviciilor, respectarea legislatiei privind comercializarea produselor si protectia consumatorilor etc. Munca se desfasoara in companii specializate, nefiind necesar sa fie specialist in domeniul produsului/ serviciului ce urmeaza a fi vandut.

CERINTE

- executa in conditii de calitate si eficienta campaniile planificate
- respecta norma stabilita de conducerea companiei privind desfasurarea fiecarei campanii in parte
- este direct raspunzator de corectitudinea informatiilor, primite de la clienti sau potentiali clienti, introduse in baza de date
- respecta graficele de incepere si incheiere a campaniilor
- raspunde in fata sefilor ierarhic superiori pentru activitatea desfasurata
- raspunde conform regulamentelor in vigoare pentru neindeplinirea sau indeplinirea defectoasa a sarcinilor ce-i revin
- raspunde de bunurile materiale luate pe inventar propriu
- respecta programul de lucru si durata pauzelor acordate
- sarcinile de serviciu nu sunt limitative, se vor completa ori de cate ori este nevoie pentru bunul mers al activitatii
- indeplineste si alte sarcini incredintate de catre managerii ierarhic superiori
- cunoasterea limbii italiene nivel mediu /avansat

BENEFICII OFERITE

Salar motivant.

DESCRIEREA FIRMEI

Agentie de Turism si Call Center