OPERATOR TRANSPORT INTERNATIONAL RUTIER

DELAMODE ROMANIA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Asigura executarea comenzilor primite de la client, precum si de luare a deciziilor in negocierea cu transportatorii a comenzii de transport international (camioane complete si / sau grupaje)
- Executa comenzile de transport transmise de client
- Pastreaza permanent legatura cu transportatorii
- Prospecteaza permanent piata transporturilor in vederea identificarii transportatorilor cu preturi optime
- Intocmeste dosarele cu toate documentele necesare pentru transport
- Organizeaza transportul marfii in locatiile solicitate de client
- Raporteaza directorului de punct de lucru toate problemele intervenite in desfasurarea traficului
- Pastreaza legatura cu colegii de la sediul central al DELAMODE (Bucuresti)

CERINTE

- Experienta anterioara in coordonare transporturi internationale minim 1 an - obligatorie.
- Limba engleza - obligatoriu nivel avansat. Orice alta limba straina de circulatie internationala in plus, reprezinta un avantaj.
- Cunostinte solide operare PC
- Cunoasterea pietei de transportatori
- Cunoasterea documentelor specifice necesare intocmirii dosarului de transport
- Cunostinte despre operaţiuni import/export si vamale
- Capacitatea de a lucra cu oamenii, solicitudine, rabdare, atentie, corectitudine
- Spirit de echipa, dorinta de a promova interesele societatii

BENEFICII OFERITE

Negociabil

Companie internationala care ofera solutii integrate de logistica / Expeditii internationale(terestre, aero si maritime)/Livrari si colectari locale/Antrepozitare si depozitare/Servicii vamale