Operator Inventar

SOLECTRON ROMANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Extrage zilnic din BaaN listele de numarare in functie de PN si locatie
- Executa Cycle count zilnic pe baza listelor scoase
- Efectueaza inventarele ad-hoc atat in WHS cat si in magazie (daca este cazul) pe baza listelor primite de la Inventory Associate/Analyst
- Reconciliaz¿ discrepan¿ele depistate la num¿rarea ciclurilor si rezolv¿ prompt problemele de inventariere.
- Obtine aprobarile necesare pentru cererile de ajustare
- Efectueaza in sitem ajustarile si transferurile atunci cand este cazul
- Cunostinte in Baan
- Verifica daca procedurile sunt corect aplicate si informeaza superiorul in cazul unor eventuale nereguli aparute

CERINTE

- Studii medii
- Cel putin un an experienta in manipularea materialelor
- Cunostine bune in circuitul materialelor
- Operare calculator (Word, Excel, BaaN)
- Cunostinte de limba engleza/franceza
- Dinamism, flexibilitate, bune abilitati de a lucra in echipa
- Bine organizat si orientat catre indeplinirea obiectivelor si respectarea termenelor limita

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv
- transport atractiv
- bonusuri in functie de performante
- mediu de lucru multinational in industria high-tech
- oportunitati de cariera
- dezvoltare personala si formare profesionala

Corporatia Solectron este lider mondial în productia de echipamente electronice, oferind celor mai puternice companii din lume o gam¿ complet¿ de servicii integrate de supply chain si de productie. Solectron Romania înseamn¿ munca dedicat¿ si motivat¿ a peste 3500 de angajati, care prin activitatea lor zilnic¿ creeaz¿ mediul de lucru specific Solectron si aduc valoare domeniului electronicii.