OPERATOR CNC

Camiline Consulting

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descriere responsabilitati:
-cunoasterea si utilizarea documentatiei tehnice;
-selectarea sculelor, materialelor, dispozitivelor de prindere si a pieselor de lucru;
-pregatirea locului de munca pentru functionarea masinii de strunjit/sau frezat cu comanda numerica;
-prelucrarea materialelor metalice si aliajelor;
-prelucrare pe masina CNC a pieselor de diferite forme si marimi;
-controlul pieselor prelucrate prin strunjire si sau frezare;
-intretinerea masinilor din dotare;
-utilizeaza instrumente de masura pentru controlarea pieselor finite;
-efectuarea corectiilor de cota pentru respectarea dimensiunilor.

CERINTE

-cunostintele de desen tehnic la nivel de baza;
-cunoasterea instrumentelor de masura si control;
-cunostinte generale despre strung CNC sau freza CNC;
-cunoasterea si utilizarea documentatiei tehnice.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial.

Camiline Consulting este o agentie de recrutare si plasare de personal din Timisoara. Oferim servicii de evaluare a competentelor profesionale, servicii de sanatate si securitate in munca.