Operatoare aprovizionare

Klemat S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Obiective principale:
Realizarea unei bune corelatii intre departamentul de vannzari si furnizorii firmei.
Imbunatatirea procesului de aprovizionare.
Obtinerea de conditii cat mai bune de la furnizori (preturi, termene de livrare, termene de plata etc.)

Activitati:
Comunicarea cu furnizorii (telefon, fax, e-mail), asigurarea de informatii de la furnizori atunci cand sunt necesare, negocieri cu acestia, efectuarea si transmiterea de comenzi de aprovizionare.
Participa la sedintele periodice.
Face rapoarte de actvitate.
Aduna informatii despre furnizorii potentiali si actuali.

CERINTE

Experienta minim 1-2 ani - de preferat
Cunostinte PC: Word, Excel
Limba germana fluent - obligatoriu
Limba engleza fluent - avantaj

Profilul candidatului ideal:
Abilitatea de a aplica cu strictete Procedurile de aprovizionare ale firmei (veti fi instruiti in acest sens)
Foarte bune abilitati de comunicare si negociere (persuasiune si prezentare profesionala)
Abilitati de analiza si planificare.
Personalitate deschisa - se relationeaza usor cu furnizorii potentiali - persoane necunoscute
Personalitate puternica, Valori stabile, Dornic sa invete lucruri noi
Orientat spre construirea unei cariere
Foarte muncitor, rezistent la stress
Are abilitatea de a-si atinge obiectivele.Om de echipa
Proactiv, capabil sa gaseasca solutii.
Dinamic, energic, Disponibil sa calatoreasca
Optimist, psihic excelent, stare de sanatate impecabila
Fara obligatii personale (studii de continuat, familie solicitanta sau cu probleme, o slujba secundara, actionar intr-o afacere, etc.)
Fara cazier si fara urmariri penale, fara conflicte majore cu fosti angajatori.

BENEFICII OFERITE

Salariu fix negociabil
Carte de munca
Conditii de luctu occidentale (birou modern, PC, etc.)

DESCRIEREA FIRMEI

Import si comert cu piese de schimb pentru autocamioane.