OFITER FINANCIAR CONTROL PROIECTE

Agentia pentru Dezvoltare Regionala Vest

Job expirat

RESPONSABILITATI

Controlul financiar al programelor si proiectelor in derulare.

Principalele responsabilitati

- Verifica cererile de plata ale beneficiarilor, rapoartele financiare prezentate de acestia, pentru a verfica din punct de vedere financiar realitatea, regularitatea si legalitatea tuturor cheltuielilor efectuate de beneficiari. Avizeaza cheltuielile eligibile.
- Ofera informatii din domeniul financiar la solicitarea beneficiarilor de finantari nerambursabile.

Pentru ocuparea acestui post ADR Vest organizeaza concurs in data de 10 noiembrie 2008.

Informatii suplimentare si bibliografia de concurs pot fi obtinute de la secretariatul ADR Vest (tel & fax: 0256-491981, 491923) sau de pe pagina web a agentiei (www.adrvest.ro). Persoana de contact: Calin Chirfot - Consultant Resurse Umane.

CERINTE

- Studii superioare de lunga durata in domeniul economic cu diploma de licenta; master in domeniul economic reprezinta un avantaj;
- Vechimea de minim 1 an in domeniul economic reprezinta un avantaj;
- Cunostinte bune de limba romana;
- Limba engleza – nivel avansat;
- Cunostinte bune de utilizare a programelor din pachetul Microsoft Office XP/ 2003;
- Capacitate buna de comunicare si de lucru in echipa;
- Buna capacitate de analiza a datelor si informatiilor, incadrare in termenele stabilite, organizare si colaborare cu alte persoane;
- Respectarea normelor de conduita necesare lucrului in echipa;
- Disponibilitate pentru program prelungit cu respectarea prevederilor Legii 53/2003 privind Codul muncii.
- Optional, permis de conducere categoria B.

Agentia pentru Dezvoltare Regionala Vest este o institutie neguvernamentala, nonprofit si de utilitate publica. Ea face parte din ansamblul organismelor si instrumentelor financiare, regionale si nationale descris in Legea nr. 315/ 2004 drept sistemul national al dezvoltarii regionale. De asemenea, ADR Vest indeplineste rolul de Organism Intermediar pentru Programul Operational Regional 2007-2013.