NETWORK ADMINISTRATOR

PROFI ROM FOOD SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Misiunea postului:
Administratorul de retea este responsabil pentru buna functionare a echipamentelor informatice si de comunicatii utilizate zi de zi in companie.
Aceasta responsabilitate include:
- componentele hard si soft
- servere si statii de lucru
- instalare, configurare, intretinere si back-up
- training, documentatii si suport pentru utilizatori.

Principalele atributii:

Administrarea retelei de calculatoare din sediu (locat in Timisoara) si magazine
Administrarea serverelor (Windows si Linux)
Administrarea serverului de e-mail
Administrarea comunicatiilor (Internet si intranet, telefonie fixa si mobila)
Asigura securitatea retelelor PROFI

CERINTE

Cerinte obligatorii:
- studii superioare in domeniul IT
- experienta minimum 2 ani in administrarea serverelo Windows (2003 Server) si UNIX
- cunostinte de retele
- cunostinte de Read Hat, Linux
- cunostinte de gestionare Proxi Server, Firewall
- orientare spre indeplinirea obiectivelor
- spirit de echipa
- disponibilitate pentru program prelungit si deplasari prin tara

Constituie avantaj:
- experienta de minimum un an in administrarea unui server de e-mail
- cunostinte de AIX
- cunostinte de securitate in comunicatii si retele

BENEFICII OFERITE

- salariu motivant, corelat cu performantele obtinute
- mediu de lucru dinamic
- training

Companie multinationala ce detine o retea de 24 de magazine alimentare.