Metrolog

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Isi desfasoara activitatea in cadrul Compartimentului de Metrologie;
- Verifica periodic toate EMM - urile de care raspund conform NTM-urilor in vigoare;
- Tine la zi evidenta EMM - urilor(pe domeniile autorizate) si raspunde de calitatea verificarilor efectuate;
- Intocmeste toate documentele necesare in activitatea de metrologie specifice activitati pe care o desfasoara in domeniile autorizate in conformitate cu regulamentele in vigoare la momentul respectiv;
- Informeaza Seful sau ierarhic despre toate neconformitatile cu referinta clara la EMM - uri;
- Repara EMM - urile defecte;
- Propune EMM-urile pentru casare;
- Aplica eticheta metrologica pe EMM - uri, verificate si admise;
- Consemneaza lunar in fisele EMM – urilor si in registrele de evidenta metrologica toate verificarile efectuate;
- Verifica daca produsele lansate in fabricatie se executa in conformitate cu documentatia de executie difuzata pe fluxul de (desene, caiete de sarcini, plan calitate, fise masuratori, fise urmarire);
- Verifica daca reperele din procesul de productie sunt insotite de documente care indica stadiul controlului(fise de insotire materiala, fise de urmarire);
- Emite Rapoarte de Neconformitate pentru neconformitatile aparute pe fluxul de fabricatie si la final.
- Urmareste ca produsele neconforme sa fie scoase de pe fluxul de fabricatie pana la rezolvarea situatiei acestora conform procedurilor in vigoare;
- Intocmeste documentele de calitate pe fluxul de fabricatie si la final;

CERINTE

- Experienta in domeniu
- Absolvent de liceu
- Diploma calificare Metrolog

BENEFICII OFERITE

- Se ofera pachet salarial atractiv, tichete de masa, prime de vacanta, tichete cadou.