Material Planner vorbitor de limba germana

TRW Automotive Safety Systems

Job expirat

RESPONSABILITATI

Lanseaza comenzi de materiale catre furnizori si urmareste respectarea termenelor de livrare;
Intocmeste planul de productie conform cu comenzile clientului si urmareste indeplinirea lui;
Planifica si urmareste livrarea produselor finite catre client participind direct la procesul de expediere;
Urmareste asigurarea stocului de ambalaje necesar productiei si expedierilor;
Seteaza sistemul pentru proiecte noi, actualizeaza si intretine parametrii de sistem pentru produsele existente;
Identifica cauzele care ar putea conduce la intirzierea livrarilor, gaseste solutii viabile si informeaza clientul.
Realizeaza si verifica in SAP inregistrarile specifice compartimentului;
Intocmeste rapoartele de logistica cerute de supervizor;

CERINTE

Studii superioare;
Cunostinte operare calculator; SAP reprezinta avantaj;
Experienta in domeniul logistica;
Fire organizata, cu simtul raspunderii, capacitate de analiza si sinteza, rezistenta la stress, abilitati de comunicare;
Cunostinte avansate de limba engleza si limba germana

BENEFICII OFERITE

Posibilitatea de a activa in cadrul unei companii multinationale, cu perspective de dezvoltare profesionala;
Mediu de lucru placut, respect fata de angajat;
Pachet salarial motivant corelat cu experienta si abilitatile fiecarui candidat.

Cu mai mult de 63000 de angajati si 209 de locatii in toata lumea, cu vanzari de peste 13 mld USD, TRW se situeaza printre primii 10 furnizori ai industriei de automobile mondiale si are in spate o lunga traditie in dezvoltarea sistemelor de siguranta a automobilelor.
Locatia din Timisoara include peste 1400 de angajati si produce volane si module de airbag.
www.trwauto.com