MANAGER SOCIETATI

RCI Leasing Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Implementeaza politica comerciala a Grupului Renault in raport cu concesionarii autorizati Dacia, Renault, Nissan
- Promoveaza, in raport cu persoanele juridice, vanzarile auto ale marcilor Dacia, Renault, Nissan; precum si
produsele financiare ale RCI ¿ divizia financiara a Grupului
- Anima si monitorizeaza operatiunile de vanzare prin concesionarii autorizati, asistandu-i ocazional in procesul de
negociere directa cu clientii persoane juridice
- Formeaza si anima echipele de vanzari ale concesionarilor cu privire la activitatea de vanzare catre persoane juridice
- Efectueaza deplasari frecvente in zona atribuita ¿ judetele din S-V tarii

CERINTE

Studii superioare, de preferinta economice.
Cunoasterea limbii franceza.
Foarte bune abilitati de comunicare si negociere.
Aptitudini de analiza si sinteza.
Abilitati organizatorice si de trainer.
Capacitatea de a urmari sarcini si obiective multiple pe zone extinse.
Carnet de conducere, categoria B.

BENEFICII OFERITE

Compania ofera un pachet salarial atractiv, posibilitati de cariera intr-un mediu international, programe de formare.

Infiintata in ianuarie 2002, RCI Leasing Romania IFN este o filiala 100% a grupului Renault, detinuta de RCI Banque.
RCI Banque este parte integranta a grupului Renault care sprijina exclusiv vanzarile marcilor sale, peste tot in lume.