Manager General

Step Up Professional HR Services

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
• concepe şi propune spre aprobare , aplică strategii şi/sau politici de dezvoltare a societăţii comerciale;
• organizează selectarea, angajarea şi concedierea personalului, propune structura organizatorica a societatii, numarul de posturi si normativul de constituire a compartimentelor functionale, cu respectarea prevederilor legislaţiei muncii şi a contractului colectiv de muncă;
• reprezintă societatea comercială în relaţiile cu terţe persoane fizice sau juridice angajand societatea in raporturi patrimoniale;
• încheie actele juridice, în numele şi pe seama societăţii comerciale, conform legii, pana la o anumita limita stabilita de actionariat;
• aprobă operaţiunile de încasări şi plăţi;
• decide cu privire la încheierea convenţiilor şi operaţiunilor comerciale, pana la o anumita limita stabilita de actionariat;
• decide cu privire la modul de încasare a sumelor datorate societăţii şi asupra modului şi termenelor de plată pentru sumele pe care societatea le datorează;
• reprezintă societatea în justitie, hotărând asupra punctului de vedere al acesteia, decide încheierea de tranzacţii şi învoieli asupra drepturilor litigioase ale societăţii, pana la o anumita limita stabilita de actionariat;
• prezintă actionarilor si conducerii administrative, raportul privind activitatea societăţii , proiectul de program de activitate;
• poate delega o parte din atribuţiile sale directorilor sau oricaror alte persoane;
• asigură realizarea obiectivelor şi criteriilor de performanţă;
• promovează şi asigură întocmirea în termen a documentaţiilor de participare la licitatii de lucrari;
• monitorizeaza piata si identifica tendintele de dezvoltare;
• intocmeste si prezinta lunar rapoarte de activitate si rapoarte economice catre actionariat.

CERINTE

• experienta in coordonarea proiectelor;
• experienta pe o pozitie similara de minim 3 ani;
• bun organizator;
• tehnici de negociere.

“ Fiecare clipa de cautare este o clipa de regasire” ( Paulo Coelho)

Sunteti in cautarea unui loc de munca? Simplificati-va acest proces de cautare, apeland la noi. Step Up va pune la dispozitie specialisti in domeniul Resurselor Umane care va vor oferi suport in dezvoltarea carierei dvs.

Va asteptam pentru a parcuge impreuna drumul spre atingerea obiectivelor dvs profesionale.