Line Maintenance Technician

Solectron Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

· Executarea operatiunilor de intretinere preventiva si reparatii pentru robotii industriali in vederea mentinerii parametrilor prevazuti in specificatiile tehnice ;
· Participarea impreuna cu echipele de ingineri la :
- minimizarea timpilor de productie in toate procesele;
- optimizarea continua a tuturor proceselor si generearea de actiuni corective si de imbunatatire a acestora;
· Realizarea operatiunilor de intretinere preventiva si reparatii pentru echipamente conform Station Instruction Card-urilor specifice;
· Inregistrarea si mentinerea la zi a documentelor de intretinere specifice (Equipment History Card, Opperations Record Sheet);
· Initierea fiselor corespunzatoare echipamentelor la instalarea unei noi linii;
· Initierea, daca este necesar, a “Preventive Maintenance Delay Report”;
· Imbunatatirea continua a functionarii echipamentelor;
· Mentinerea dispozitivelor si sculelor de verificat intr-o stare corespunzatoare pentru utilizarea pe liniile de productie in orice moment;
· Asigurarea depozitarii deseurile periculoase si nepericuloase in conformitate cu procedurile interne specifice;
· Mentinerea legaturii cu supervisorul de linie pentru realizarea sarcinilor si stabilirea prioritatilor.

CERINTE

1. Studii si calificari: - Studii medii sau superioare cu profil tehnic
2. Experienta: - Experieneta de lucru relevanta in mentenanta si depanarea robotilor industriali constitue un avantaj
3. Cunostinte/Abilitati/Aptitudini:

- Bune cunostinte din domeniile mecanica si automatizari ( hidraulica, pneumatica )
- Experienta in interpretarea schemelor tehnice
- Operare PC – Excel , Word , Access , Power Point
- Limbi straine – Engleza nivel mediu

- Abordare pozitiva a sarcinilor de lucru, orientare spre obtinerea rezultatelor
- Gestionarea eficienta a timpului, abilitatea de a derula simultan mai multe proiecte
- Gandire critica, bune abilitati de rezolvare a problemelor
- Spirit de echipa
- Capacitatea de a lucra independent
- Flexibilitate
- Dorinta de invatare si dezvoltare profesionala

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv
- transport gratuit
- bonusuri in functie de performante
- mediu de lucru multinational in industria high-tech
- oportunitati de cariera
- dezvoltare personala si formare profesionala

Corporatia Solectron este lider mondial în produc¿ia de echipamente electronice, oferind celor mai puternice companii din lume o gam¿ complet¿ de servicii integrate de supply chain ¿i de produc¿ie. Solectron Romania înseamn¿ munca dedicat¿ ¿i motivat¿ a peste 4000 de angaja¿i, care prin activitatea lor zilnic¿ creeaz¿ mediul de lucru specific Solectron ¿i aduc valoare domeniului electronicii.