Key Account Professional

Azur

Job expirat

RESPONSABILITATI

Obiective principale:

- Prezentarea produselor destinate pietei de constructii la clientii actuali si/sau potentiali

- Implicare activa in partea de promovare si asistenta tehnica la aplicarea produselor

- Participarea din partea AZUR la demonstratii de produs destinate pietei de constructii

- Implicarea in dezvoltarea portofoliului de produse profesionale prin solicitari de largire a gamei

- Realizarea targetului de vanzare alocat

CERINTE

- Studii superioare - de preferat constructii civile

- Cunostinte temeinice privind piata de materiale de constructii

- Experienta in vanzari minim 1 an

- Abilitati manageriale

- Dinamism, abilitati de comunicare

- Cunostinte PC: Word, Excel

- Carnet de conducere (B)

- Disponibilitate pentru deplasari

- Aspect profesional - business

Profilul candidatului ideal:

- Foarte bune abilitati de comunicare si negociere (persuasiune si prezentare profesionala)

- Abilitati de a stabili relatii cu oameni

- Abilitati de analiza si planificare. Inteligent

- Personalitate deschisa - se relationeaza usor cu clientii potentiali - persoane necunoscute

- Atitudine de vanzator, Orientat spre clienti. Identifica usor si Intelege nevoile si dorintele clientilor

- Personalitate puternica, Valori stabile, Dornic sa invete lucruri noi

- Orientat spre construirea unei cariere

- Foarte muncitor, rezistent la stress

- Are abilitatea de a-si atinge obiectivele. Bun manager de proiect

- Om de echipa

- Proactiv, capabil sa gaseasca solutii. Persistent. Creativ, cu initiative

- Dinamic, energic

- Optimist, psihic excelent, stare de sanatate impecabila

- Fara cazier si fara urmariri penale, fara conflicte majore cu fosti clienti, angajatori.

- Referinte bune de la locurile de munca anterioare

BENEFICII OFERITE

- Salariu fix negociabil + procent din vanzari

- Carte de munca

- Autoturism de serviciu

- Telefon mobil

- Program de instruire in tehnici de vanzare, negociere, management, etc.

SC AZUR SA, subsidiar al ICC Industries Inc. New York, este unul dintre cei mai mari producatori de lacuri si vopsele din Romania.

Principalele obiective ale SC AZUR SA sunt inovatia tehnica si calitatea, societatea lucrand conform standardelor ISO 9001. SC AZUR SA are propriile servicii de cercetare si dezvoltare prin intermediul carora colaboreaza cu alte firme in vederea dezvoltarii noilor produse.