KEY ACCOUNT OFFICER

MEGAPROFIL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Coordonarea proiectelor de vanzari. Asigura rezolvarea cerintelor clientilor concomitent cu sustinerea intereselor firmei;
- Negocierea contractelor. Stabilirea, impreuna cu superiorii ierarhici, a pretului, termenelor si conditiilor de contract; Verifica corectitudinea datelor inscrise din Contractele de Vanzare-Cumparare incheiate cu clientii societatii;
- Stabilirea si mentinerea contactului cu clientii companiei. Dezvoltarea relatiei oportune intre client si furnizor;
- Gestioneaza baza de date cu clientii companiei, comenzile si preturile aplicate. Actualizeaza orice informatie privind modificarea termenelor de plata, a termenelor de livrare a marfii, precum si a datelor de identificare a clientiilor alocati;
- Proceseaza comenzile primite de la clienti si le transmite Productiei. Mentine relatia intre departamentul de Vanzari, Productie si Logistica privind comenzile clientilor mari ai companiei;
- Dezvoltarea, impreuna cu superiorii ierarhici, a strategiilor de implementare a noilor produse, implementarea acestora pe piata, urmarirea eficientei si corectarea ineficientelor;

CERINTE

- Studii superioare(preferabil: marketing, economie);
- Abilitatea de a lucra la mai multe proiecte simultan;
- Orientare spre rezultat (atingerea/depasirea targetului;
- Cooperare, adaptabilitate si flexibilitate.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv;
- Sansa deszvoltarii profesionale intr-o companie de succes.

Producator de produse din tabla cutata pentru constructii metalice, cum ar fi tigla metalica si accesorii pentru acoperis, panouri sandwich pentru acoperis sau perete, diferite profile metalice pentru pereti si profile galvanizate.