Key Account Manager

Step Up Professional HR Services

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati
- Mentinerea si imbogatirea permanenta a cunostintelor privind metodele de vanzare, aplicarea operativa a politicilor de vanzare, logistice, actiuni promotionale si reclama ale companiei pentru segmentul si aria asignata.
- Raspunde de aducerea la indeplinire a obiectivelor stabilite de superiorul ierarhic
- Este responsabil de dezvoltarea activitatii comerciale, recuperarea creantelor, intocmirea de rapoarte financiare pe proiect, identificarea nevoilor clientului si oferirea de solutii (identificare, calificare,castigare si dezvoltare de oportunitati la clienti existenti si clienti noi prin solutii personalizate in acord cu necesitatile clientului)
- Raspunde de realizarea planului si strategiei de vanzari stabilit de conducerea
- Este responsabil de culegerea informatiilor de marketing din segmentul si aria pe care o are alocata pentru o buna conducere a procesului de vanzare
- Transferul tuturor informatiilor necesare stabilirii fluxului logistic si de productie, de la client catre firma angajatoare
- Mentinerea relatiei si construirea acesteia cu Reprezentantii la nivel European ai companiei in vederea dezvoltarii pietei pe plan local.

CERINTE

- Experienta de minimum 2 ani
- Cunsotinte de limba engleza la nivel avansat
- Capacitate decizionala si de organizare
- Munca in echipa
- Spirit de observatie
- Orientare catre client
- Rezistenta la stres
- Cunostinte de Microsoft Office, cursuri in vanzari si/sau marketing

BENEFICII OFERITE

- Asigurare medicala privata
- Asigurare de viata privata
- Sponsorizarea de activitati de relaxare (activitati sportive, masaj, cosmetics, iesiri, ochelari)
- Oferirea de prime si bonusuri in functie de realizari
- Alte sisteme de motivare (aniversari in companie)

“ Fiecare clipa de cautare este o clipa de regasire” ( Paulo Coelho)

Sunteti in cautarea unui loc de munca? Simplificati-va acest proces de cautare, apeland la noi. Step Up va pune la dispozitie specialisti in domeniul Resurselor Umane care va vor oferi suport in dezvoltarea carierei dvs.

Va asteptam pentru a parcuge impreuna drumul spre atingerea obiectivelor dvs profesionale.

A. Saguna, nr 3, bl U5, cam 6

Tel: +40356 458 588
E-mail: office@hr-step-up.ro