Junior Project Manager

SC ITPS SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Rolul principal al postului este dezvoltarea portofoliului de proiecte bazate pe tehnologiile utilizate.
Acest rol necesita background sau inclinatie tehnica, precum si o combinatie de aptitudini de vanzari si de Project Management, pentru a putea prezenta oferta noastra de servicii.
Candidatul recrutat isi va utiliza experienta pentru implementarea proiectelor de servicii IT la companiile SME din aria de acoperire.

CERINTE

O abordare proactiva si orientata spre rezultate a leadurilor obtinute, cu o capacitate semnificativa de finalizare a proiectelor incepute.
O buna intelegere a cerintelor tehnice de business, care sa permita propunerea de solutii care pot fi implementate tehnic.
Preocupare pentru cunostinte tehnice in zonele de networking, security, tehnologiile Windows Server, storage, componentele unei infrastructuri IT.
Skills-uri de vanzari pentru a initia si finaliza proiectele de servicii pentru infrastructura IT.
Experienta relevanta in zona de Project Management este de asemenea necesara.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial corelat cu nivelul performantelor;
Posibilitatea de la lucra într-o echipa tanara in plina ascensiune, formata din experti in domeniul IT,
Alocarea tuturor resurselor necesare pentru a creste in performanta (instrumente, mijloace de comunicatii, echipamente de test/simulare, cursuri specializate, etc),
Posibilitatea de a contribui la modelarea unui set de tehnici si metode folosite in atingerea obiectivelor.

ITPS este o companie fondata in 2005, formata din experti IT in ariile lor de activitate, avand ca unic obiect de activitate livrarea serviciilor profesionale de infrastructura IT – consultanta, design, implementare si mentenanta pentru servicii de infrastructura si echipamente datacenter.
In scurt timp compania s-a impus ca referinta pentru implementarile de:
- servere Microsoft - clustere de Exchange, clustere de SQL, arhitecturidistribuite si redundante,
- sisteme de virtualizare Vmware - singurul partener Enterprise si Consultant Autorizat din afara Bucurestiului,
- solutii de storage si Disaster Recovery (IBM, Netapp si EMC),
- solutii de switching si security CISCO (singura implementare de Cisco NEXUS pana in acest moment, Cisco ISR si ASA),
- furnizare de infrastructuri cloud computing, atat publice cat si private
- etc.