Junior Production Manager (Inginer productie)

TRW Automotive Safety Systems

Job expirat

RESPONSABILITATI

Organizeaza, conduce si controleaza activitatea de productie, fiind responsabil pentru realizarile privind calitatea, cantitatea, termenele de livrare, costuri.
Asigura urmarirea specificatiilor tehnice in procesul de productie.

CERINTE

Studii superioare tehnice
Minimum 3 ani experienta in coordonarea unei echipe de peste 50 de subordinati (experienta in industria de pielarie sau confectii, constituie un avantaj)
Spirit organizatoric, bune capacitati de comunicare, abilitati de conducere si planificare, simtul observatiei, autoritate, tact, responsabilitate
Cunostinte avansate de limba engleza
Cunostintele de limba germana constituie un avantaj;
Bune cunostinte de operare PC: MS Office.

BENEFICII OFERITE

Posibilitatea de a activa in cadrul unei companii multinationale, cu perspective de dezvoltare profesionala;
Programe de evaluare si dezvoltare a abilitatilor profesionale.
Pachet salarial motivant corelat cu experienta si abilitatile fiecarui candidat.

Cu mai mult de 63000 de angajati si 209 de locatii in toata lumea, cu vanzari de peste 13 mld USD, TRW se situeaza printre primii 10 furnizori ai industriei de automobile mondiale si are in spate o lunga traditie in dezvoltarea sistemelor de siguranta a automobilelor.
Locatia din Timisoara include peste 1300 de angajati si produce volane si module de airbag.
www.trwauto.com