Junior Legal Counselor (ref. DAF-CJJ)

ALCATEL LUCENT Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Pregatirea, revizuirea, definitivarea unor contracte comerciale ale companiei;
- Interfata cu autoritati publice, notari publici, firme de avocatura agreate de companie;
- Indeplinirea unor sarcini administrative din cadrul departamentului juridic : arhivare si clasificare contracte, pregatire documentatie juridica pentru participarea companiei la diverse licitatii, suport birocratic-administrativ acordat celorlati membrii ai departamentului juridic;
- Acordarea de consultanta si aviz juridic pe probleme de drept comercial, civil, societati comerciale si legislatia muncii;
- Asigurarea legaturii curente a departamentului juridic cu celelalte departamente interne ale companiei.

CERINTE

- Absolvent al Facultatii de Drept ;
- Minimum 1-2 ani experienta; preferabil in legislatie comerciala, fiscala, drept international, dreptul muncii;
- Experienta intr-o companie multinationala constituie un avantaj;
- Engleza la nivel avansat, limba franceza prezinta avantaj;
- Bune abilitati de comunicare si negociere;
- Persoana organizata , serioasa si responsabila.

BENEFICII OFERITE

- Formare si dezvoltare profesionala intr-un mediu multinational
- Pachet salarial atractiv
- Credite avantajoase pentru cumparare locuinta, facilitati sportive, asistenta medicala etc.

Alcatel-Lucent is the first truly global communications solutions provider, with the most complete end-to-end portfolio of solutions and services in the industry.

Alcatel-Lucent is the most important IT&C “turn-key” solutions provider in Romania, with a complex activity consisting in research & development, design, installing, maintenance and consulting.

Please visit this site regularly for new employment opportunities. You may apply for a job online on this site or send your CV to myjob@alcatel-lucent.ro